Vishay Vitramon VJ1812Y334JXBAR
Part No.:
VJ1812Y334JXBAR
Datasheet:
AnpuVJ1812Y334JXBAR.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y334JXBAR on Anpu?
3. Are the VJ1812Y334JXBAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y334JXBAR?
Image VJ1812Y334JXBAR
Part Number VJ1812Y334JXBAR
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)