Vishay Vitramon VJ1812Y334KXBAR
Part No.:
VJ1812Y334KXBAR
Datasheet:
AnpuVJ1812Y334KXBAR.pdf
Description:
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1812
Series:
VJ
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y334KXBAR on Anpu?
3. Are the VJ1812Y334KXBAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y334KXBAR?
Image VJ1812Y334KXBAR
Part Number VJ1812Y334KXBAR
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.33 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)