Vishay Vitramon VJ1812Y392KXGAT
Part No.:
VJ1812Y392KXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1812Y392KXGAT.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1812
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y392KXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1812Y392KXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y392KXGAT?
Image VJ1812Y392KXGAT
Part Number VJ1812Y392KXGAT
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)