Vishay Vitramon VJ1812Y474JXXAT
Part No.:
VJ1812Y474JXXAT
Datasheet:
AnpuVJ1812Y474JXXAT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1812
Series:
VJ
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y474JXXAT on Anpu?
3. Are the VJ1812Y474JXXAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y474JXXAT?
Image VJ1812Y474JXXAT
Part Number VJ1812Y474JXXAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)