Vishay Vitramon VJ1812Y561KBGAT4X
Part No.:
VJ1812Y561KBGAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y561KBGAT4X.pdf
Description:
CAP CER 560PF 1KV X7R 1812
Series:
VJ OMD
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y561KBGAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y561KBGAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y561KBGAT4X?
Image VJ1812Y561KBGAT4X
Part Number VJ1812Y561KBGAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)