Vishay Vitramon VJ1812Y561KBLAT4X
Part No.:
VJ1812Y561KBLAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y561KBLAT4X.pdf
Description:
CAP CER 560PF 630V X7R 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y561KBLAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y561KBLAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y561KBLAT4X?
Image VJ1812Y561KBLAT4X
Part Number VJ1812Y561KBLAT4X
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)