Vishay Vitramon VJ1812Y561KBRAT4X
Part No.:
VJ1812Y561KBRAT4X
Datasheet:
AnpuVJ1812Y561KBRAT4X.pdf
Description:
CAP CER 560PF 1.5KV X7R 1812
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Size / Dimension:
0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y561KBRAT4X on Anpu?
3. Are the VJ1812Y561KBRAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y561KBRAT4X?
Image VJ1812Y561KBRAT4X
Part Number VJ1812Y561KBRAT4X
Product Status Active
Capacitance 560 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination, High Voltage
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)