Vishay Vitramon VJ1812Y563JXEAT
Part No.:
VJ1812Y563JXEAT
Datasheet:
AnpuVJ1812Y563JXEAT.pdf
Description:
CAP CER 0.056UF 500V X7R 1812
Series:
VJ
Capacitance:
0.056 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y563JXEAT on Anpu?
3. Are the VJ1812Y563JXEAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y563JXEAT?
Image VJ1812Y563JXEAT
Part Number VJ1812Y563JXEAT
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.056 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 500V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)