Vishay Vitramon VJ1812Y684JXXAR
Part No.:
VJ1812Y684JXXAR
Datasheet:
AnpuVJ1812Y684JXXAR.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1812
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y684JXXAR on Anpu?
3. Are the VJ1812Y684JXXAR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y684JXXAR?
Image VJ1812Y684JXXAR
Part Number VJ1812Y684JXXAR
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)