Vishay Vitramon VJ1812Y684KXATW1BC
Part No.:
VJ1812Y684KXATW1BC
Datasheet:
AnpuVJ1812Y684KXATW1BC.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1812
Series:
VJ W1BC
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Lead Style:
1. How to order VJ1812Y684KXATW1BC on Anpu?
3. Are the VJ1812Y684KXATW1BC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1812Y684KXATW1BC?
Image VJ1812Y684KXATW1BC
Part Number VJ1812Y684KXATW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ W1BC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)