Vishay Vitramon VJ1825Y104MXCAT
Part No.:
VJ1825Y104MXCAT
Datasheet:
AnpuVJ1825Y104MXCAT.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1825
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1825Y104MXCAT on Anpu?
3. Are the VJ1825Y104MXCAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1825Y104MXCAT?
Image VJ1825Y104MXCAT
Part Number VJ1825Y104MXCAT
Product Status Active
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)