Vishay Vitramon VJ1825Y393JXGAT
Part No.:
VJ1825Y393JXGAT
Datasheet:
AnpuVJ1825Y393JXGAT.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 1KV X7R 1825
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ1825Y393JXGAT on Anpu?
3. Are the VJ1825Y393JXGAT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ1825Y393JXGAT?
Image VJ1825Y393JXGAT
Part Number VJ1825Y393JXGAT
Product Status Active
Capacitance 0.039 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)