Vishay Vitramon VJ2008A151JXUSTX1
Part No.:
VJ2008A151JXUSTX1
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
MLCC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Series:
VJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Applications:
Safety
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2008 (5020 Metric)
Size / Dimension:
0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ2008A151JXUSTX1 on Anpu?
3. Are the VJ2008A151JXUSTX1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ2008A151JXUSTX1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image VJ2008A151JXUSTX1 VJ2008A151JXUSTX1A
Part Number VJ2008A151JXUSTX1 VJ2008A151JXUSTX1A
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Series VJ VJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Capacitance 150 pF 150 pF
Tolerance ±5% ±5%
Voltage - Rated 250VAC 250VAC
Temperature Coefficient C0G, NP0 C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - -
Ratings X1, Y2 X1, Y2
Applications Safety Safety
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 2008 (5020 Metric) 2008 (5020 Metric)
Size / Dimension 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm) 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm) 0.086" (2.18mm)