Vishay Vitramon VJ2220Y473KBPAT4X
Part No.:
VJ2220Y473KBPAT4X
Package:
Datasheet:
AnpuVJ2220Y473KBPAT4X.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 250V X7R 2220
Series:
VJ OMD
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode, Soft Termination
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.086" (2.18mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order VJ2220Y473KBPAT4X on Anpu?
3. Are the VJ2220Y473KBPAT4X price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VJ2220Y473KBPAT4X?
Image VJ2220Y473KBPAT4X
Part Number VJ2220Y473KBPAT4X
Manufacturer Vishay Vitramon
Series VJ OMD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode, Soft Termination
Ratings -
Applications SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Size / Dimension 0.226" L x 0.200" W (5.74mm x 5.08mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.086" (2.18mm)