Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components BFC233923332
Part No.:
BFC233923332
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
AnpuBFC233923332.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 20% 630VDC RAD
Manufacturer:
Package/Case:
Radial
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
310V
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.394" (10.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Applications:
Automotive; EMI, RFI Suppression
Ratings:
AEC-Q200, X2
Features:
1. How to order BFC233923332 on Anpu?
2. How does Anpu guarantee that BFC233923332 is from the original manufacturer or authorized agents?
3. Are the BFC233923332 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BFC233923332?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BFC233923332.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BFC233923332
Part Number BFC233923332
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 310V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)