Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385268125JD02W0
Part No.:
MKP385268125JD02W0
Datasheet:
AnpuMKP385268125JD02W0.pdf
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.433" (11.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order MKP385268125JD02W0 on Anpu?
3. Are the MKP385268125JD02W0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385268125JD02W0?
Image MKP385268125JD02W0
Part Number MKP385268125JD02W0
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 6800 pF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 450V
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.197" W (12.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)