Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385311125JDA2B0
Part No.:
MKP385311125JDA2B0
Datasheet:
AnpuMKP385311125JDA2B0.pdf
Description:
CAP FILM 0.011UF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance:
0.011 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
450V
Voltage Rating - DC:
1250V (1.25kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 110°C
Size / Dimension:
0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order MKP385311125JDA2B0 on Anpu?
3. Are the MKP385311125JDA2B0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385311125JDA2B0?
Image MKP385311125JDA2B0
Part Number MKP385311125JDA2B0
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 0.011 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 450V
Voltage Rating - DC 1250V (1.25kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)