Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385E33310JFI2B0
Part No.:
MKP385E33310JFI2B0
Datasheet:
AnpuMKP385E33310JFI2B0.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 1KVDC RAD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
350V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
95 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
Ratings:
AEC-Q200
Features:
High Temperature
1. How to order MKP385E33310JFI2B0 on Anpu?
3. Are the MKP385E33310JFI2B0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385E33310JFI2B0?
Image MKP385E33310JFI2B0
Part Number MKP385E33310JFI2B0
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 350V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 95 mOhms
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)