Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKP385E33310KF02W0
Part No.:
MKP385E33310KF02W0
Datasheet:
AnpuMKP385E33310KF02W0.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
350V
Voltage Rating - DC:
1000V (1kV)
ESR (Equivalent Series Resistance):
95 mOhms
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):
0.594" (15.10mm)
Lead Spacing:
0.591" (15.00mm)
High Temperature
1. How to order MKP385E33310KF02W0 on Anpu?
3. Are the MKP385E33310KF02W0 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKP385E33310KF02W0?
Image MKP385E33310KF02W0
Part Number MKP385E33310KF02W0
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 350V
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) 95 mOhms
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.335" W (17.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) 0.594" (15.10mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)