Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822222405
Part No.:
MKT1822222405
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
AnpuMKT1822222405.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Manufacturer:
Package/Case:
Radial
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Applications:
General Purpose
Ratings:
Features:
1. How to order MKT1822222405 on Anpu?
3. Are the MKT1822222405 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKT1822222405?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1822222405.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MKT1822222405
Part Number MKT1822222405
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)