Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822222406
Part No.:
MKT1822222406
Package:
Radial
Datasheet:
AnpuMKT1822222406.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 20% 400VDC RAD
Package/Case:
Radial
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order MKT1822222406 on Anpu?
3. Are the MKT1822222406 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKT1822222406?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1822222406.
Image MKT1822222406
Part Number MKT1822222406
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 2200 pF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 200V
Voltage Rating - DC 400V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)