Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822322405
Part No.:
MKT1822322405
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
AnpuMKT1822322405.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer:
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Applications:
General Purpose
Ratings:
Features:
1. How to order MKT1822322405 on Anpu?
3. Are the MKT1822322405 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKT1822322405?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1822322405.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image MKT1822322405 MKT1822322405W MKT1822322405G
Part Number MKT1822322405 MKT1822322405W MKT1822322405G
Package/Case Radial Radial Radial
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10%
Voltage Rating - AC 200V 200V 200V
Voltage Rating - DC 400V 400V 400V
Dielectric Material Polyester, Metallized Polyester, Metallized Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) 0.354" (9.00mm) 0.354" (9.00mm)
Termination PC Pins PC Pins PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)