Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822322406
Part No.:
MKT1822322406
Package:
Radial
Datasheet:
AnpuMKT1822322406.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 20% 400VDC RAD
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
200V
Voltage Rating - DC:
400V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):
0.354" (9.00mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order MKT1822322406 on Anpu?
3. Are the MKT1822322406 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKT1822322406?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1822322406.
Image MKT1822322406 MKT1822322406W
Part Number MKT1822322406 MKT1822322406W
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial Radial
Capacitance 0.022 µF 0.022 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage Rating - AC 200V 200V
Voltage Rating - DC 400V 400V
Dielectric Material Polyester, Metallized Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm) 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm) 0.354" (9.00mm)
Termination PC Pins PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm) 0.394" (10.00mm)