Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MKT1822322634
Part No.:
MKT1822322634
Datasheet:
AnpuMKT1822322634.pdf
Description:
CAP FILM 0.022UF 5% 630VDC RAD
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
220V
Voltage Rating - DC:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.512" L x 0.256" W (13.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max):
0.453" (11.50mm)
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)
Features:
1. How to order MKT1822322634 on Anpu?
3. Are the MKT1822322634 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MKT1822322634?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MKT1822322634.
Image MKT1822322634
Part Number MKT1822322634
Manufacturer Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Package/Case Radial
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage Rating - AC 220V
Voltage Rating - DC 630V
Dielectric Material Polyester, Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.256" W (13.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Termination PC Pins
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)