Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T100CA-M3/9AT
Part No.:
SM15T100CA-M3/9AT
Datasheet:
AnpuSM15T100CA-M3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85.5V
Voltage - Breakdown (Min):
95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T100CA-M3/9AT on Anpu?
3. Are the SM15T100CA-M3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T100CA-M3/9AT?
Image SM15T100CA-E3/57T SM15T100CA-E3/9AT SM15T100CAHE3_A/I SM15T100CA-M3/9AT SM15T100CA-M3/57T
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V 85.5V
Voltage - Breakdown (Min) 95V 95V 95V 95V 95V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V 137V 137V 137V 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11A 11A 11A 11A 11A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)