Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T10A-E3/57T
Part No.:
SM15T10A-E3/57T
Datasheet:
AnpuSM15T10A-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
8.55V
Voltage - Breakdown (Min):
9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
103A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T10A-E3/57T on Anpu?
3. Are the SM15T10A-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T10A-E3/57T?
Image SM15T10A-E3/57T SM15T10A-M3/9AT SM15T10A-M3/57T SM15T10A-E3/9AT SM15T10AHE3_A/I
Part Number SM15T10A-E3/57T SM15T10A-M3/9AT SM15T10A-M3/57T SM15T10A-E3/9AT SM15T10AHE3_A/I
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.55V 8.55V 8.55V 8.55V 8.55V
Voltage - Breakdown (Min) 9.5V 9.5V 9.5V 9.5V 9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14.5V 14.5V 14.5V 14.5V 14.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 103A 103A 103A 103A 103A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)