Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T12CA-M3/57T
Part No.:
SM15T12CA-M3/57T
Datasheet:
AnpuSM15T12CA-M3/57T.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
10.2V
Voltage - Breakdown (Min):
11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
90A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T12CA-M3/57T on Anpu?
3. Are the SM15T12CA-M3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T12CA-M3/57T?
Image SM15T12CA-E3/57T SM15T12CA-M3/9AT SM15T12CA-M3/57T SM15T12CA-E3/9AT SM15T12CAHE3/9AT
Part Number SM15T12CA-E3/57T SM15T12CA-M3/9AT SM15T12CA-M3/57T SM15T12CA-E3/9AT SM15T12CAHE3/9AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10.2V 10.2V 10.2V 10.2V 10.2V
Voltage - Breakdown (Min) 11.4V 11.4V 11.4V 11.4V 11.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 90A 90A 90A 90A 90A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)