Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T150A-E3/9AT
Part No.:
SM15T150A-E3/9AT
Datasheet:
AnpuSM15T150A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 128VWM 207VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
128V
Voltage - Breakdown (Min):
143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.2A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T150A-E3/9AT on Anpu?
3. Are the SM15T150A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T150A-E3/9AT?
Image SM15T150A-E3/57T SM15T150A-M3/9AT SM15T150A-M3/57T SM15T150A-E3/9AT SM15T150AHE3/9AT
Part Number SM15T150A-E3/57T SM15T150A-M3/9AT SM15T150A-M3/57T SM15T150A-E3/9AT SM15T150AHE3/9AT
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 128V 128V 128V 128V 128V
Voltage - Breakdown (Min) 143V 143V 143V 143V 143V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 207V 207V 207V 207V 207V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.2A 7.2A 7.2A 7.2A 7.2A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)