Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T15CA-M3/57T
Part No.:
SM15T15CA-M3/57T
Datasheet:
AnpuSM15T15CA-M3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 12.8VWM 21.2VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12.8V
Voltage - Breakdown (Min):
14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
71A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T15CA-M3/57T on Anpu?
3. Are the SM15T15CA-M3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T15CA-M3/57T?
Image SM15T15CA-E3/57T SM15T15CA-M3/9AT SM15T15CA-M3/57T SM15T15CA-E3/9AT SM15T15CAHE3/9AT
Part Number SM15T15CA-E3/57T SM15T15CA-M3/9AT SM15T15CA-M3/57T SM15T15CA-E3/9AT SM15T15CAHE3/9AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12.8V 12.8V 12.8V 12.8V 12.8V
Voltage - Breakdown (Min) 14.3V 14.3V 14.3V 14.3V 14.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V 21.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 71A 71A 71A 71A 71A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)