Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T24A-E3/9AT
Part No.:
SM15T24A-E3/9AT
Datasheet:
AnpuSM15T24A-E3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 20.5VWM 33.2VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20.5V
Voltage - Breakdown (Min):
22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
33.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
45A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T24A-E3/9AT on Anpu?
3. Are the SM15T24A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T24A-E3/9AT?
Image SM15T24A-E3/57T SM15T24A-M3/9AT SM15T24A-M3/57T SM15T24A-E3/9AT SM15T24AHE3/9AT
Part Number SM15T24A-E3/57T SM15T24A-M3/9AT SM15T24A-M3/57T SM15T24A-E3/9AT SM15T24AHE3/9AT
Product Status Active Active Active Active Discontinued at Digi-Key
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20.5V 20.5V 20.5V 20.5V 20.5V
Voltage - Breakdown (Min) 22.8V 22.8V 22.8V 22.8V 22.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 33.2V 33.2V 33.2V 33.2V 33.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 45A 45A 45A 45A 45A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)