Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T36A-E3/9AT
Part No.:
SM15T36A-E3/9AT
Datasheet:
AnpuSM15T36A-E3/9AT.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30.8V
Voltage - Breakdown (Min):
34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T36A-E3/9AT on Anpu?
3. Are the SM15T36A-E3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T36A-E3/9AT?
Image SM15T36A-E3/57T SM15T36A-M3/9AT SM15T36A-M3/57T SM15T36A-E3/9AT SM15T36AHE3_A/I
Part Number SM15T36A-E3/57T SM15T36A-M3/9AT SM15T36A-M3/57T SM15T36A-E3/9AT SM15T36AHE3_A/I
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30.8V 30.8V 30.8V 30.8V 30.8V
Voltage - Breakdown (Min) 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V 34.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 49.9V 49.9V 49.9V 49.9V 49.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30A 30A 30A 30A 30A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)