Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T68CA-E3/57T
Part No.:
SM15T68CA-E3/57T
Datasheet:
AnpuSM15T68CA-E3/57T.pdf
Description:
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58.1V
Voltage - Breakdown (Min):
64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
92V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
16.3A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T68CA-E3/57T on Anpu?
3. Are the SM15T68CA-E3/57T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T68CA-E3/57T?
Image SM15T68CA-E3/57T SM15T68CA-E3/9AT SM15T68CAHE3_A/I SM15T68CA-M3/9AT SM15T68CA-M3/57T
Part Number SM15T68CA-E3/57T SM15T68CA-E3/9AT SM15T68CAHE3_A/I SM15T68CA-M3/9AT SM15T68CA-M3/57T
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V 58.1V
Voltage - Breakdown (Min) 64.6V 64.6V 64.6V 64.6V 64.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 92V 92V 92V 92V 92V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.3A 16.3A 16.3A 16.3A 16.3A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)