Vishay General Semiconductor - Diodes Division SM15T6V8CA-M3/9AT
Part No.:
SM15T6V8CA-M3/9AT
Datasheet:
AnpuSM15T6V8CA-M3/9AT.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
5.8V
Voltage - Breakdown (Min):
6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
143A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
DO-214AB (SMCJ)
1. How to order SM15T6V8CA-M3/9AT on Anpu?
3. Are the SM15T6V8CA-M3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SM15T6V8CA-M3/9AT?
Image SM15T6V8CA-E3/57T SM15T6V8CA-M3/9AT SM15T6V8CA-M3/57T SM15T6V8CA-E3/9AT SM15T6V8CAHE3/9AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V 5.8V
Voltage - Breakdown (Min) 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V 6.45V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V 10.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 143A 143A 143A 143A 143A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)