Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6F15A-M3/6B
Part No.:
SMA6F15A-M3/6B
Datasheet:
AnpuSMA6F15A-M3/6B.pdf
Description:
TVS DIODE 15VWM 27.7VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
4000W (4kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
DO-221AC (SlimSMA)
1. How to order SMA6F15A-M3/6B on Anpu?
3. Are the SMA6F15A-M3/6B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F15A-M3/6B?
Image SMA6F15A-M3/6A SMA6F15A-M3/6B
Part Number SMA6F15A-M3/6A SMA6F15A-M3/6B
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.7V 27.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 123A (8/20µs) 123A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 4000W (4kW) 4000W (4kW)
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)