Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMA6F85A-M3/I
Part No.:
SMA6F85A-M3/I
Datasheet:
AnpuSMA6F85A-M3/I.pdf
Description:
600W,85V 5%,UNIDIR,SLIM SMA TVS
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
136V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
DO-221AC (SlimSMA)
1. How to order SMA6F85A-M3/I on Anpu?
3. Are the SMA6F85A-M3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6F85A-M3/I?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6F85A-M3/I.
Image SMA6F85A-M3/H SMA6F85A-M3/I
Part Number SMA6F85A-M3/H SMA6F85A-M3/I
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 136V 136V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.4A 4.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)