Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ78A-M3/5A
Part No.:
SMAJ78A-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
DO-214AC, SMA
Datasheet:
AnpuSMAJ78A-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ78A-M3/5A on Anpu?
3. Are the SMAJ78A-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ78A-M3/5A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ78A-M3/5A.
Image SMAJ78A-E3/61 SMAJ78A-E3/5A SMAJ78A-M3/5A SMAJ78A-M3/61 SMAJ78AHE3_A/I
Part Number SMAJ78A-E3/61 SMAJ78A-E3/5A SMAJ78A-M3/5A SMAJ78A-M3/61 SMAJ78AHE3_A/I
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V 78V 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V 126V 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A 3.2A 3.2A 3.2A 3.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W