Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMBJ64CD-M3/H
Part No.:
SMBJ64CD-M3/H
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
AnpuSMBJ64CD-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 102VC DO214AA
Manufacturer:
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
72.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
102V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.88A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
1. How to order SMBJ64CD-M3/H on Anpu?
3. Are the SMBJ64CD-M3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ64CD-M3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ64CD-M3/H.
Image SMBJ64CD-M3/H SMBJ64CD-M3/I
Part Number SMBJ64CD-M3/H SMBJ64CD-M3/I
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 72.2V 72.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 102V 102V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.88A 5.88A
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)