Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K24CA-M3/I
Part No.:
SMC5K24CA-M3/I
Datasheet:
AnpuSMC5K24CA-M3/I.pdf
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
24V
Voltage - Breakdown (Min):
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
129A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMC5K24CA-M3/I on Anpu?
3. Are the SMC5K24CA-M3/I price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC5K24CA-M3/I?
Image SMC5K24CA-M3/H SMC5K24CA-M3/I
Part Number SMC5K24CA-M3/H SMC5K24CA-M3/I
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V 24V
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V 26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V 38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 129A 129A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)