Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMC5K51A-M3/H
Part No.:
SMC5K51A-M3/H
Datasheet:
AnpuSMC5K51A-M3/H.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
60.7A
Power - Peak Pulse:
5000W (5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMC5K51A-M3/H on Anpu?
3. Are the SMC5K51A-M3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC5K51A-M3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC5K51A-M3/H.
Image SMC5K51A-M3/I SMC5K51A-M3/H
Part Number SMC5K51A-M3/I SMC5K51A-M3/H
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 60.7A 60.7A
Power - Peak Pulse 5000W (5kW) 5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)