Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMCJ75A-M3/9AT
Part No.:
SMCJ75A-M3/9AT
Datasheet:
AnpuSMCJ75A-M3/9AT.pdf
Description:
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
75V
Voltage - Breakdown (Min):
83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMCJ75A-M3/9AT on Anpu?
3. Are the SMCJ75A-M3/9AT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMCJ75A-M3/9AT?
Image SMCJ75A-E3/57T SMCJ75A-E3/9AT SMCJ75AHM3_A/I SMCJ75AHM3_A/H SMCJ75A-M3/9AT
Part Number SMCJ75A-E3/57T SMCJ75A-E3/9AT SMCJ75AHM3_A/I SMCJ75AHM3_A/H SMCJ75A-M3/9AT
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage - Breakdown (Min) 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V 121V 121V 121V 121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A 12.4A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)