Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMPC64AN-M3/H
Part No.:
SMPC64AN-M3/H
Datasheet:
AnpuSMPC64AN-M3/H.pdf
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.6A
Power - Peak Pulse:
1500W (1.5kW)
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
TO-277A (SMPC)
1. How to order SMPC64AN-M3/H on Anpu?
3. Are the SMPC64AN-M3/H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMPC64AN-M3/H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMPC64AN-M3/H.
Image SMPC64AN-M3/H SMPC64AN-M3/I SMPC64ANHM3/I SMPC64ANHM3/H
Part Number SMPC64AN-M3/H SMPC64AN-M3/I SMPC64ANHM3/I SMPC64ANHM3/H
Package/Case TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN TO-277, 3-PowerDFN
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.6A 14.6A 14.6A 14.6A
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose Telecom Telecom
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)