Walsin Technology Corporation 0402N2R0C500CT
Part No.:
0402N2R0C500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
Anpu0402N2R0C500CT.pdf
Description:
CAP CER 2PF 50V C0G/NP0 0402
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0402N2R0C500CT on Anpu?
3. Are the 0402N2R0C500CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402N2R0C500CT?
Image 0402N2R0C500CT
Part Number 0402N2R0C500CT
Manufacturer Walsin Technology Corporation
Product Status Active
Capacitance 2 pF
Tolerance ±0.25pF
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)