Walsin Technology Corporation 0402X224M160CT
Part No.:
0402X224M160CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Package:
Datasheet:
Anpu0402X224M160CT.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 16V X5R 0402
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order 0402X224M160CT on Anpu?
3. Are the 0402X224M160CT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0402X224M160CT?
Image 0402X224M160CT
Part Number 0402X224M160CT
Manufacturer Walsin Technology Corporation
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)