Walsin Technology Corporation WLCM0603TGH6N8TB
Part No.:
WLCM0603TGH6N8TB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AnpuWLCM0603TGH6N8TB.pdf
Description:
INDUCTOR FIXED 6.8NH 0201
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
CM
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
300 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
530mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
5.4GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order WLCM0603TGH6N8TB on Anpu?
3. Are the WLCM0603TGH6N8TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCM0603TGH6N8TB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WLCM0603TGH6N8TB
Part Number WLCM0603TGH6N8TB
Manufacturer Walsin Technology Corporation
Series CM
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 300 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 530mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 5.4GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)