Walsin Technology Corporation WLPH201610M2R2PP
Part No.:
WLPH201610M2R2PP
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AnpuWLPH201610M2R2PP.pdf
Description:
POWER CHOKE MOLDED 2.2UH 1.9A
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
PH
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.5 A
Current - Saturation (Isat):
1.71A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
150mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order WLPH201610M2R2PP on Anpu?
3. Are the WLPH201610M2R2PP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLPH201610M2R2PP?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WLPH201610M2R2PP
Part Number WLPH201610M2R2PP
Manufacturer Walsin Technology Corporation
Series PH
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Molded
Material - Core -
Inductance 2.2 µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Current - Saturation (Isat) 1.71A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)