WIMA SMDID03100QA00MS00
Part No.:
SMDID03100QA00MS00
Manufacturer:
WIMA
Category:
Film Capacitors
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDID03100QA00MS00.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 100VDC 2220
Manufacturer:
WIMA
Package/Case:
2220 (5750 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 140°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max):
0.150" (3.80mm)
Termination:
Solder Pads
Lead Spacing:
Applications:
General Purpose
Ratings:
Features:
1. How to order SMDID03100QA00MS00 on Anpu?
3. Are the SMDID03100QA00MS00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDID03100QA00MS00?
Image SMDID03100QA00MS00
Part Number SMDID03100QA00MS00
Manufacturer WIMA
Package/Case 2220 (5750 Metric)
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyphenylene Sulfide (PPS), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 140°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.201" W (5.70mm x 5.10mm)
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)