WIMA SMDTD02330TA00KQ00
Part No.:
SMDTD02330TA00KQ00
Manufacturer:
WIMA
Category:
Film Capacitors
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD02330TA00KQ00.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 10% 63VAC 2824
Manufacturer:
WIMA
Package/Case:
2824 (7260 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Dielectric Material:
Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)
Termination:
Solder Pads
Lead Spacing:
Applications:
DC Link, DC Filtering
Ratings:
Features:
1. How to order SMDTD02330TA00KQ00 on Anpu?
3. Are the SMDTD02330TA00KQ00 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD02330TA00KQ00?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMDTD02330TA00KQ00
Part Number SMDTD02330TA00KQ00
Manufacturer WIMA
Package/Case 2824 (7260 Metric)
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)