WIMA SMDTD02330TA00MS00
Part No.:
SMDTD02330TA00MS00
Package:
2824 (7260 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD02330TA00MS00.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 20% 63VAC 2824
Package/Case:
2824 (7260 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)
Features:
1. How to order SMDTD02330TA00MS00 on Anpu?
3. Are the SMDTD02330TA00MS00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD02330TA00MS00?
Image SMDTD02330TA00MS00
Part Number SMDTD02330TA00MS00
Manufacturer WIMA
Package/Case 2824 (7260 Metric)
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.240" W (7.20mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)