WIMA SMDTD03100KA00MP00
Part No.:
SMDTD03100KA00MP00
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD03100KA00MP00.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 20% 63VAC 1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):
0.130" (3.30mm)
Features:
1. How to order SMDTD03100KA00MP00 on Anpu?
3. Are the SMDTD03100KA00MP00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD03100KA00MP00?
Image SMDTD03100KA00MP00
Part Number SMDTD03100KA00MP00
Manufacturer WIMA
Package/Case 1812 (4532 Metric)
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±20%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) 0.130" (3.30mm)