WIMA SMDTD03100KB00KP00
Part No.:
SMDTD03100KB00KP00
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AnpuSMDTD03100KB00KP00.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 63VAC 1812
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage Rating - AC:
63V
Voltage Rating - DC:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max):
0.169" (4.30mm)
Features:
1. How to order SMDTD03100KB00KP00 on Anpu?
3. Are the SMDTD03100KB00KP00 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMDTD03100KB00KP00?
Image SMDTD03100KB00KP00
Part Number SMDTD03100KB00KP00
Manufacturer WIMA
Package/Case 1812 (4532 Metric)
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage Rating - AC 63V
Voltage Rating - DC 100V
Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.130" W (4.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)